Системи безпеки з інструментами ШІ - нова реальність індустрії безпеки

Штучний інтелект (ШІ) перестав бути просто модним словом. ІІ міцно входить в наше повсякденне життя і стає життєво необхідним інструментом для індустрії безпеки. У 2020 ІІ було приділено як ніколи багато уваги, з'явилися нові способи застосування даної технології в сфері фізичної безпеки.
 
Сьогодні на ринку безпеки зростає кількість успішних кейсів використання ІІ. Дана технологія дозволяє економити витрати на трудові ресурси, але це тільки початок того, що здатне надати ІІ в галузі. Чого штучний інтелект ніколи не зможе зробити, так це повністю замінити людину в управлінні системами безпеки. Існує межа того, що ми готові передати під відповідальність машин - навіть найрозумніших.
 
Виходячи за межі відеоаналітики
 
 
ІІ вперше зарекомендував себе на ринку як спосіб значно підвищити ефективність інструментів відеоаналітики
 
Однак зараз існує безліч інших застосувань даної технології. ІІ і машинне навчання надають корисні інструменти для обробки великих масивів даних Інтернету речей (IoT). Автоматизація рутинних процесів прийняття рішень низького рівня дозволяє підвищити ефективність співробітників служб безпеки.
 
Біометричні системи контролю доступу
 
 
Розумні інструменти можуть бути інтегровані в інші системи, наприклад біометричні системи контролю доступу. ІІ здатний здійснювати моніторинг стану обладнання та процесів. Розумні системи допомагають кінцевим користувачам отримувати дані про відвідуваність і закономірності змін трафіку відвідувачів в залежності від часу дня, а також здатні навіть контролювати дотримання режиму соціального дистанціювання. Це тільки деякі з можливих застосувань даної технології.
 
Штучний інтелект - це однозначно найбільш швидко зростаючий сектор індустрії фізичної безпеки. І його активне впровадження пов'язано не тільки з інструментами відеоаналітики. Насправді, саме обробка даних за допомогою ІІ є найбільш затребуваним застосуванням штучного інтелекту. Якщо коротко: ІІ може якісно змінити рівень вашої системи безпеки, автоматично обробляючи дані для прогнозування подій на базі даних з різних джерел, зібраної в минулому, сьогоденні і майбутньому. Саме так, тепер ми можемо зазирнути і в майбутнє.
 
Смарт-захист периметру
 
В даний час системи захисту периметра з новітніми вбудованими ІІ алгоритмами розпізнавання великої кількості типів об'єктів дозволяють розпізнавати представляють інтерес об'єкти і значно скорочувати частоту помилкових спрацьовувань систем безпеки. Більш просунуті ІІ-системи дозволяють користувачам визначати області інтереси, в залежності від точок злому, областей підвищеного інтересу і будь-яких інших чинників, які обумовлюють необхідність спрацьовування системи тривоги.
 
 
Аналогічним чином інструменти детекції праздношатаніе ІІ можуть бути використані для отримання тривожних повідомлень про підозрілу активність за межами будь-якого магазину. Час праздношатаніе і область інтересу можуть бути налаштовані саме під кожну систему. В даний час стрімко розвивається сфера розумної безпеки. У міру поширення камер з інструментами ІІ і дозволом 4К зростає потреба в зберіганні більшої кількості даних на борту камери.
 
Відповідність потребам сучасного міста
 
Складні масштабні мережі відеокамер вимагають значних можливостей зберігання даних, особливо для пристроїв, що забезпечують моніторинг 24/7. Нові рішення для комп'ютерної обробки дані будуть грати більш важливу роль в зборі та обробці даних. В даний час використовується безліч типів камер, наприклад натільні камери, автомобільні відеореєстратори, пристрої Інтернету речей (IoT) і датчики.
 
Даних відеоспостереження сьогодні стало настільки багато, що ви можете аналізувати і отримувати велику кількість цінної інформації в реальному часі, а не після події. Інструменти ІІ незамінні в даному випадку, оскільки здатні ідентифікувати як фізичні, так і невидимі загрози.
 
Оптимізація рішень в сфері безпеки
 
Для тих, хто намагається заглянути в майбутнє індустрії безпеки, вже очевидно, що нові технології на базі систем ІІ можуть значно підвищити ефективність існуючих систем безпеки. ІІ і машинне навчання вже використовуються для оптимізації рішень в сфері безпеки в розумних містах.
 
 
ІІ грає величезну роль в поверненні фанатів на спортивні стадіони після пандемії COVID, здійснюючи контроль соціального дистанціювання, сканування натовпу, виконуючи розпізнавання осіб, виявлення осіб з підвищеною температурою, відстеженням цілей і надаючи дані поведінкової аналітики. Системи, що використовують інструменти ІІ, вже використовують національні ліги і громадські організації по всьому світу.