Прихід Інтернету речей в сферу комерційної безпеки

Системи з'єднаних пристроїв безпеки тепер можна побачити не тільки в житловому середовищі. Розвиток технологій Інтернету речей (IoT) дозволило підвищити доступний діапазон каналів зв'язку для обміну даними. Адаптація протоколів зв'язку IoT в системи охоронної сигналізації підвищує середню кількість і різноманітність датчиків, які можуть бути підключені до кожної системі, включаючи бездротові датчики. В результаті це призводить до зростання обсягів поставок спеціальних бездротових охоронних датчиків.

 

Останнім часом підприємства телекомунікаційної галузі прикладають зусилля для розвитку альтернативних мереж для вирішення таких проблем, як інформаційне забруднення, недостатній діапазон сигналу, споживання харчування, недостатня потужність і висока вартість пристроїв для підключення до мереж.

 

Вузькосмугові мережі підвищують сумісність IoT пристроїв

 

Щоб впоратися з цим викликом, телекомунікаційні компанії виділили частину своєї інфраструктури GSM під технологічні системи, сумісні з IoT, звані вузькосмуговим IoT: CAT-NB і LTE-M. CAT-NB і LTE-M - це два протоколи, сумісних з IoT, які діють як частина існуючих мобільних мереж, що дозволяє провайдерам послуг пропонувати своїм клієнтам сумісність з технологією IoT вже зараз.

 

 

Однак, витрати на розгортання вузькосмугового IoT досить високі в порівнянні з енергоефективними мережами дальнього радіусу дії (LPWAN) і тому можуть бути не кращим варіантом для систем, розрахованих на одну будівлю. Крім того, в зв'язку з тим, що вузькосмуговий IoT використовує існуючі мобільні мережі та їх частоти, він як і раніше передбачає ті ж недоліки - слабке проходження сигналу в будівлях з товстими стінами або на підземних об'єктах.

 

Енергоефективні мережі дальнього радіусу дії приєднуються до систем IoT

 

Мережі LPWAN, такі як LoRaWAN і Sigfox, - найбільш популярні альтернативи, які можуть бути використані поряд з частотами 3G, 4G і 5G. Кожна з них має свої унікальні особливості, які роблять їх придатними для використання в міських або сільських районах. Вони також дозволяють користувачам мереж персоналізувати засоби зв'язку і забезпечення безпеки відповідно до конкретних вимог. Крім того, сигнали, надіслані по таких мереж, краще захищені від глушіння. LoRa, наприклад, відправляє сигнали в більш широкому діапазоні частот.

 

Велика сумісність мереж IoT з системами охоронної сигналізації дозволяє набагато простіше встановити бездротове датчики. Це стає можливим завдяки терміну служби акумуляторів, діапазону, а також тому, що обслуговування таких систем стане набагато менш трудомістким.

 

Додатковою складністю може стати відстань від головної контрольної панелі. Протоколи LPWAN дозволяють вирішити цю проблему без повторювачів сигналу. Вартість додаткових модулів LoRa LPWAN мінімальна - близько $ 5, в той час як вартість модуля Z-Wave доходить до $ 50.

 

Наявні перешкоди

 

Однією з ключових перешкод на шляху адаптації технологій Інтернету речей в системах охоронної сигналізації є існуючі нормативні бар'єри. Так, хоч технологія Z-Wave отримала сертифікацію UL в 2017 році, інші технології Інтернету речей залишаються без сертифікації.

 

 

При проектуванні архітектури безпеки необхідно також ретельно вивчати і планувати ризики кібербезпеки. У випадку з приватними мережами IoT відповідальність за безперервну роботу, обслуговування, ремонт і безпеку мережі залишається за власником мережі. Ця відповідальність передбачає залучення досвідченого персоналу.

 

Для девелоперів, виробників і провайдерів послуг це може означати занадто великі зусилля. У зв'язку з цим компанії, які бажають скористатися можливостями мереж IoT змушені будуть звертатися до провайдерів мобільних мереж або місцевими розробниками мереж IoT.