Що таке біометричні системи захисту?

 

Під біометричними системами захисту - в основному маються на увазі технічні пристрої, за допомогою яких можуть бути встановлені і ретельно вивчені особистість або унікальні особливості кожної людини окремо, як фізичні, так і поведінкові, з метою їх подальшого розпізнавання та дослідження. Існує багато характеристик, що можуть бути розпізнані, включаючи такі як риси обличчя, відбитки пальців, райдужної оболонки ока або ДНК. Унікальність особистості людини може полягати в його ході, в тому, як він сидить або стоїть, його голосі, довжині волосся, міміці, неусвідомлених рухах. Все це може бути використано в біометричних системах захисту. Плюсами при використанні біометричних систем у порівнянні з традиційними (механічними ключами, чип картами, кодовими ідентифікаторами), є те, що система точно розпізнає суб'єкт або його характеристики. Суб'єкт при цьому не може втратити або передати третім особам засіб ідентифікації, глибокі поведінкові засоби аналітики. В сфері забезпечення безпеки, розподілу прав доступу та обліку робочого часу на підприємстві, такі системи починають поступово витісняти традиційні системи контролю доступа.

 

На сьогодняшній день біометричні системи безпеки розвиваються достатньо швидко. Деякі з них - це використання ІР-камер високої якості, які здатні надавати необхідний результат при підключенні додаткового софту для відеоаналітики, як наприклад розпізнавання облич, розпізнаванні гендерної приналежності тощо. Вони також передбачають, що навіть якщо HD-камера засняла подію, що відбулася дуже далеко, навіть на відстані 200 метрів, а обличчя не пригодні для розпізнавання звичайною камерою або людським оком, программа розпізнавання облич зможе абсолютно точно захватити та розпізнати обличчя, не залишаючи навіть найдрібніших подробиць

 

Не так давно з'явилася нова технологія, що дозволяє пов'язувати ДНК людей з їх відбитками пальців, тобто використовувана програма, отримавши дані ДНК, буде здатна виробляти дії над відбитками пальців, пов'язаних з даною ДНК, і навпаки. Це зробить роботу державних служб набагато легше, так як вони зможуть створити бази даних, в яких буде зібрана вся інформація про людину. Біометрична інформація, що знаходиться в базах даних, буде включати в себе відбитки пальців і долоні, інформацію про сітківці і райдужну оболонку ока, ДНК, і особа. Само собою це вимагатиме створення великих сховищ даних.