Класифікація камер відеоспостереження

Який тип камер для відеоспостереження краще обрати?

 

На ринку безпеки сьогодні представлена дуже велика кількість різних камер для відеоспостереження. Їх класифікація може варіюватися як від зовнішнього виконання, додаткових функцій, можливості виконання так і від типу роботи та зображенням.

 

То яка камера вам краще підійде, залежить від багатьох факторів, наприклад будете ви використовувати камеру в приміщенні або на вулиці, в темне або денний час доби, яку площу і в якій якості повинна охоплювати камера, який температурний режим або рівень агресивності середовища в місці установки і від багато чого іншого.

 

Основний поділ камер йде за типом роботи із зображенням це аналогові, HD-SDI або цифрові (мережеві) ip-камери.
Поділ по зовнішньому виконанню йде на:
- купольні (dome) камери
- циліндричні, вуличні (bullet) камери
- кубик (cub) камери
- корпусні (box) камери
- риб'яче око (fisheye) панорамні камери
- приховані камери.


За додатковими функціями камери можна класифікувати на:
- Камери з інфрачервоним підсвічуванням (IR)
- Камери з динамічним діапазоном (WDR)
- Керовані, поворотні PTZ камери (Speed Dome)
- Wi-Fi бездротові камери

 

Вуличні камери в виконання bullet сьогодні є найпопулярнішими і продаються камерами. Їх можна встановити, як зовні так і всередині приміщення.

Корпуси цих камер як правило спроектовані по класах захисту IP66 і IP67, що дозволяє їм не бояться різних погодних умов (дощу, запиленості, морозу). Більшість таких камер мають фіксований об'єктив 3.6 мм, що дозволяє вам приблизно впізнати людину на відстані близько 5-10 метрів і забезпечує 24_ports градусний кут огляду.

Інфрачервоні камери (камери з ІК-підсвічуванням), сьогодні дуже популярні, так як дозволяють побачити те, що відбувається на об'єкті навіть при повній відсутності освітлення. Раніше ик-підсвічування була прерогативою вуличних камер, так як вночі звичайні камери практично нічого не бачили, сьогодні можна зустріти і внутрішні камери з ІЧ-підсвічуванням. У цих камер навколо об'єктива встановлено різне (в залежності від потужності і дальності підсвічування) кількість ик-діодів, які дозволяють камері і бачити в без світла на відстані від 10 до 40 метрів.

Перевага корпусних (box) версії камери безпеки в тому, що вони дешевші ніж камери в bullet виконанні, а також в тому, що ви можете самостійно змінити об'єктив камери на такий як вам потрібен, а встановити дану камеру ви можете як в приміщенні так і на вулиці (в гермокожух).
 
Далі ми більш детально розглянемо основні типи камер.


Циліндричні вуличні (bullet) камери.

Термін bullet походить від подібності зовнішнього вигляду камери з рушничного кулею. Як правило, подовжені і конічні, як циліндр. Циліндричні камери оснащені універсальним монтажним кронштейн, який полегшує процес установки даних камер.
Циліндричні вуличні камери можуть бути оснащені як фіксованим об'єктивом так і варіофокальним (змінно фокусною) об'єктивом. Як правило дані камери комплектуються фіксованим об'єктивом з фокусною відстанню 3,6 мм. Можливі виконання і з іншими об'єктивами, але 3.6мм є найбільш поширеним. Завдяки варіфокальним об'єктивам можна регулювати фокусну відстань безпосередньо під час монтажу. Варіфокальние об'єктиви для таких камер, бувають як правило 2,8 - 12 мм, що дозволить вам або налаштувати широкий кут огляду (на шкоду якості) або навпаки сильно збільшити необхідну ділянку.


Сучасні вуличні камери показують кольорову картинку днем, а для нічного перегляду, по датчику освітлення вмикається інфрачервоне підсвічування і камера перемикається в нічний режим (чорно-біле зображення) яка захоплює зображення в чорно-білу ніч. Дозвіл таких камер варіюється від 420 до 700 Тв ліній, чим більше кількість Твл тим якісніше картинка, якщо ви хочете більш детального і якісного зображення (від HD до 4K) вам слід дивитися в бік цифрових ip-камер або HD-SDI камер.


Bullet камери містять ту ж електроніку, що і інші камери. У плані якості зображення, ніщо не робить дані камери краще або гірше, ніж наприклад купольні камери. Вони відрізняються тим що в даних камерах вбудована інфрачервона підсвічування, а також підвищений рівень погодозащіти IP66 або IP67, іноді система обігріву та охолодження ну і звичайно формою
Bullet камери зазвичай використовують 12 вольт постійного струму. Однак існують варіації і на 24 вольта. Виконання камер Bullet (циліндричний) ви можете зустріти як в аналогових так і в IP і HD-SDI форматах.


Купольні камери


Мініатюрна камера названа так через купола, який закриває об'єктив. Кожен бачив ці камери для спостереження на підприємствах в банках і магазинах. Завдяки своїй формі і куполу закриває об'єктив важко визначити куди саме спрямована камера і незрозуміло дивиться дана камера на вас або в протилежну сторону. Купольні камери як правило використовують для установки всередині будівель, хоча бувають варіанти і з зовнішніми антивандальними купольними камерами, деякі з них навіть оснащуються ик-підсвічуванням. Дані камери легко встановлюються як на стіні так і на стелі будівлі. Дозвіл також може бути в діапазоні від 420 до 700 Твл. Зважаючи на свою конструкції ці камери менш помітні і сторонній чоловік при побіжному огляді може навіть не зрозуміти, що це камера для спостереження.


Як правило купольні камери розташовують в кутку приміщення, що б захопити максимальну площу


 
Корпусні (Box) камери


Основною перевагою корпусних (Box) камери, є те що в даних камерах легко змінити об'єктив на той який вам потрібен. Ці камери навіть іноді називають "C-Mount" камери, в честь стандарту кріплення для об'єктивів C-Mount. Якщо вам потрібно бачити далі, ніж 10-15 метрів, то вам потрібно використовувати дані камери зі спеціальним об'єктивом. C-Mount об'єктиви для камер відеоспостереження можна зустріти у виконанні від 2,8 мм до 100 мм. Об'єктив з великим значенням дозволяє бачити детально збільшене зображення, наприклад обличчя або купюри. Також дані камери дешевше ніж аналогічні за характеристиками bullet камери і якщо ви хочете встановити їх на вулиці, це можна легко зробити, досить змонтувати їх в гермокожух.

 

PTZ (Speed dome) швидкісні поворотні камери.

 

PTZ камери – це керовані камери, ви можете управляти ними віддалено, а саме повертати їх вправо і вліво, панорамування зображення, нахиляти їх вгору і вниз, також масштабувати зображення наближати і видаляти інформацію, що цікавить вас частину зображення. Як правило PTZ камера управляється за допомогою пульта дистанційного керування (спеціальної клавіатури і джойстика) або за допомогою програмного забезпечення вашого відеореєстратора відеомагазину. Основними недоліками Speed ​​dome камер є те, що вони досить дорогі і мають ряд деталей які з часом зношуються. Також для якісного забезпечення безпеки, необхідно, що б даними камерами керував оператор.


Для аналогових Speed ​​dome камер необхідно підводити три кабелю: кабель живлення, кабель передає відеосигнал і кабель управління. Цифрові PTZ IP-камера можуть передавати всі дані по одному кабелю, можлива передача харчування по тому ж кабелю, якщо в камері передбачено харчування по PoE.


Для повного розуміння якості запису, виставте максимально доступну роздільну здатність.


Як і у випадку з іншими типами камер, поворотні PTZ камери можна зустріти як в аналоговому так і в HD-SDI і цифровому ip-форматі. З їх необмеженим діапазоном огляду, PTZ камери найкраще підходить для режиму патруля (запрограмований, автоматичний огляд прилеглої території. Вони також можуть бути досить великого розміру, важкі, і вимагають дуже конкретних умов монтажу. Ті фактори, які слід враховувати при дивлячись на камеру PTZ .
 

Мегапіксельні цифрові IP-камери.

Найбільша різниця між аналоговими і IP-камерами полягає в якості одержуваного зображення. IP камери видають картинку в HD якості. Цифрові IP-камери також можуть запропонувати різне за якістю зображення і це залежить від їх роздільної здатності, як правило градація йде в залежності від дозволу - від 1 до 5 мегапікселів. 1.3 мегапіксельна камера буде відповідати вирішенню 1280х1024 пікселів, а 5-ти мегапіксельна 2560х1920. Якщо вам потрібна камера з FullHD дозволом, то це відповідає 2-х мегапіксельною камері, яка забезпечує дозвіл 1080p. У зв'язку з високою роздільною здатністю і при використанні якісних об'єктивів, цифрові камери здатні охопити великі площі і одна ip-камера здатна замінити собою до 4 аналогових камер.


Як і аналогові, ip-камери використовують харчування 12 або 24 вольта. Також ip-камери можуть отримувати харчування з використанням PoE (живлення через Ethernet кабель). До всіх цифровим ip-камер ви зможете підключиться віддалено через інтернет, безпосередньо до камери або відеосервери (NVR), іноді їх навіть називають мережевими камерами.


У зв'язку з тим що ip-камери пропонують більш високу роздільну здатність, вони генерують більшу кількість трафіку (до 20 Мбіт), внаслідок чого для збереження відео, потрібно набагато більші обсяги для зберігання (жорсткі диски, SSD диски, мережеві сховища), і відповідно хороша пропускна здатність інтернету, мінімум 2-4 Мбіт вихідного каналу
 

HD-SDI камери.

Остання технологія яку ми розглянемо сьогодні це - CCTV HD-SDI або HD CCTV. Так само, як м є наслiдком з IP-камер і аналоговими камерами, ви можете знайти камери HD-SDI в будь-яких варіантах: корпусні, вуличні, купольні і навіть PTZ. HD-SDI відрізняється від IP тим, що HD-SDI камери генерують цифрове зображення і передають й не перетиснений цифровий відеопотік безпосередньо на відеосервер по коаксіальному кабелю, а відеосервер вже кодує їх в H.264 або MJPEG кодеки.

 

Для повного розуміння якості запису, виставте максимально доступне дозвіл.
HD-SDI камери видають чудову FullHD картинку без затримок і перешкод. Це дуже важливо для зон підвищеного ризику, таких як касові апарати, банки і казино, де необхідно чітко і без затримок побачити момент передачі грошей аж до номіналу купюри. Так само, як і IP-камери, HD-SDI камери дозволяють охопити великі площі у великій якості і одна камера здатна замінити собою д 4 аналогових камер.


У нас ви можете купити і замовити установку будь-яких камер як аналогових так і ip, а також отримати консультацію з будь-яких питань пов'язаних з системами безпеки.

Тел: (044) 361-59-01, (067) 123-62-98

Або пишіть нам: info@kristalls.com.ua